Havekes Mölle


De Havekes Mölle is de enig overgebleven windkorenmolen van Twello. De molen draait elke zaterdag en is dan tevens open voor bezoek. In het winkeltje worden diverse meelproducten verkocht.

De geschiedenis van deze plek is eeuwenoud. Vermoedelijk stond op deze plek al rond 1350 een molen. Deze eerste houten standerdmolen hoorde bij het landgoed Duistervoorde. In 1830 is de molen geveild en voor 11.020 gulden werd Jan Havekes de nieuwe eigenaar. Deze Jan Havekes, naar wie de molen vernoemd is, groeide op met het muldersvak. Zijn vader was al pachter geweest van dezelfde molen. De huidige korenmolen is gebouwd in 1898 omdat de oude molen te bouwvallig was. In de twintigste eeuw kwam de molen stil te staan vanwege de voortschrijdende industrialisatie. Dankzij de oprichting van de Stichting Behoud Havekes Mölle in 1982 en de hulp van vele vrijwilligers draait de molen sindsdien weer als vanouds. De molen is te bezichtigen tot op de maalzolder. Bij voldoende wind wordt er graan gemalen. De molenaars, waarvan twee ook instructeur zijn, geven uitleg.

Lees hier meer over de technische specificaties van de Havekes Mölle.

Contact

Havekes Mölle
Havekespad 13
7391 AT Twello
Plan je route

Virtueel bezoek aan de Havekes Mölle

Openingstijden

  • Elke maandag gesloten
  • Elke dinsdag gesloten
  • Elke woensdag gesloten
  • Elke donderdag gesloten
  • Elke vrijdag gesloten
  • Elke zaterdag 10.00 - 12.00 uur
    13.30 - 17.00 uur
  • Elke zondag gesloten
  • In de maanden november, december, januari en februari gelden afwijkende openingstijden en sluit de molen 's middags om 16.00 uur.

Locatie